Menu
Your Cart
Yüksek güvenlikli internet alışverişi. 

ELT Yardımcı Kitaplar

SPEED UP (Structure Practice in Essential English Development for Usage & Performance) Structure Practice Book
Yeni -15 %
The book SPEED UP (Structure Practice in Essential English Development for Usage & Performance) is a comprehensive structure practice and exercise book designed for proficiency exams and for the students learning English at the university prep classes. The book covers ten chapters..
51,00TL 60,00TL
Vergiler Hariç:51,00TL
PROFICIENCY in LISTENING and READING COMPREHENSION
Yeni -15 %
Beşinci baskısını yapan ve alanında tek olma özelliğini gösteren Proficiency in Listening and Reading Comprehension kitabı pre-intermediate (CEFR-B1), intermediate (CEFR-B2), upper-intermediate (CEFR-C1) ve advanced (CEFR-C2) seviyelerinde İngilizce çalışan ve TOEFL, KPDS, FCE, CAE, YDS, Ü..
80,75TL 95,00TL
Vergiler Hariç:80,75TL
New DREAM Developing Real English through Actual Movies Filmlerle İngilizce Öğretimi Çalışma Kitabı (2. Baskı)
Yeni -15 %
The New DREAM - a movie-based activity book (2nd Ed.) - is prepared to help learners of English as a Foreign Language (EFL)  to improve their listening comprehension as well as integrated skills such as reading, writing and communication  through watching, studying and using comm..
51,00TL 60,00TL
Vergiler Hariç:51,00TL
ENGLISH PREPOSITIONS İngilizce Edatlar, Edat İçeren İfadeler ve Deyimler
Yeni -15 %
ENGLISH PREPOSITIONS Phrasal Prepositions & Prepositional Idioms (İngilizce Edatlar, Edat içeren İfadeler ve Deyimler) İngilizce öğrenenlerin en çok güçlük çektikleri bölümlerdir.Kitap;- En çok kullanılan 60 edatı Türkçe anlamları, örnek cümle, resim ve karikatürlerle birlikte vermekte..
51,00TL 60,00TL
Vergiler Hariç:51,00TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)