Menu
Your Cart
Yüksek güvenlikli internet alışverişi. 

Kurumsal

Hakkımızda ve Kurumsal

Tuncay Yayıncılık

"Dil Yayınlarında Çözüm Ortağınız."


    Tuncay Yayıncılık 2018 yılını başlarında kurulmuş olup ağırlıklı olarak yabancı dil, başta İngilizce olmak üzere, daha birçok dilde dil öğretim kitapları, mesleki İngilizce/yabancı dil kitapları, sözlükler, okuma ve yardımcı ders kitapları ile Türkçenin yabancı dil olarak öğretilmesi alanında yayıncılığı esas almaktadır. Ayrıca İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye ve daha birçok dilde çeviri eserleri yayınlayarak edebiyat ve kültüre büyük katkılar sağlayacak eserleri okuyucu ile buluşturmayı hedeflemektedir.
    Tuncay Yayıncılık telif hakları çerçevesinde; insan emeğine saygı duyarak, konusunda başarılı ve tanınmış araştırmacı, akademisyen, eğitimci ve yazarlarla yukarıda belirtilen konularda başvuruda bulundukları eserleri değerlendirmeye alarak ilgili konunun editörlerinin onayından sonra yayınlamayı ilke edinmiştir. Yayınevinin temel amacı okuyucu, akademisyen ve kaynak eserlere gereksinim duyan öğrencilere dil öğreniminde/öğretiminde, referans olabilecek nitelikte ve yabancı dil sınavlarına hazırlık bağlamında kaliteli eserler sunmaktır. 
    Ayrıca yayınevimiz ilerleyen zaman içinde yabancı dil öğretimi, çeviri ve uygulamalı dilbilim alanlarında uluslararası nitelikte çeşitli indekslerde taranmasını hedefleyerek süreli yayınlar kategorisinde online ve basılı bir dergi de çıkarmayı hedeflemektedir.  
    Tuncay Yayıncılık internet üzerinden üyelik sistemiyle perakende satışlarla mevcut kitaplarını da ilk elden okurlarına uygun fiyatlarla ulaştırmaktadır. Böylelikle üye olan okurlarımız tüm yayınlarımıza rahatlıkla ulaşabilmekte, kitaplarımıza çeşitli indirimlerle sahip olabilmekte, yeni yayınlarımız hakkında da öncelikli olarak bilgilendirilmektedirler.
    Temel ilkemiz; yerel ve dünya ölçeğinde kaliteli, okunabilir, faydalı ve bir o kadar da gereksinim duyulan eserlerle okuyucu, akademisyen, araştırmacı ve yazarları, ülkemizin milli menfaatleri ve manevi değerleri ile çelişmemesine özen göstererek, buluşturmaktır diyebiliriz. 


Kurumsal Bilgiler:

Vergi Dairesi : Merter

Vergi Numarası : 8630020926

T.C. Turizm Bakanlığı Yayıncılık Sertifika No: 41364

MERSİS No :  3370925973800001

Ticaret Sicil No : 139785-5

KEP (Kayıtlı Eposta Adresi) : hidayet.tuncay@hs01.kep.tr